0

Bezsenna, ale pracowita noc

Posted by PiotRRek on 16 stycznia 2011 in Z życia bloga |

W związku z tym, że z pewnych względów ta noc jest dla mnie wyjątkowo bezsenna postanowiłem zająć się czymś, choć trochę pożytecznym, by odsunąć od siebie głupie myśli, które gdzieś tam błąkają się po mojej głowie. Zająłem się, więc usprawnieniem funkcjonowania bloga i dodaniem kilku bajerów, które powinny go nieco uatrakcyjnić. Wiem, że na każdym blogu najważniejsza jest zawartość merytoryczna, ale bajery też się chyba czasem przydają.

Pierwszą i chyba najważniejszą nowością jest zmiana w systemie linkowania. W praktyce oznacza to, że wszystkie linki, które wcześniej zamieściliście w innych serwisach do moich wpisów przestały działać i trzeba je zaktualizować. Zmiany dokonałem pod kątem indeksowania bloga przez wyszukiwarki, by po prostu był lepiej mapowany, co mam nadzieję jeszcze zwiększy jego popularność.

Pod każdym wpisem pojawiła się ikonka umożliwiająca polubienie danego wpisu na facebooku. Mam nadzieję, że z czasem uda mi się jeszcze bardziej zintegrować bloga z facebookiem, ale to już bardziej odległe plany, bo nie jest to w cale takie łatwe.

Po kliknięciu na tytuł wpisu jak zwykle pojawia się u dołu możliwość jego komentowania. Zachęcam do integracji mojego bloga z serwisem gravatar.com, dzięki czemu przy każdym dodawanym przez was komentarzu pojawi się wasz avart. Pojawiły się także ikonki umożliwiające podzielenie się danym wpisem na wielu portalach społecznościowych.

Postanowiłem też zmienić nieco stylistykę nowo dodawanych wpisów przez justowanie tekstu. Moim zdaniem ułatwia to czytanie, a wpisy troszkę ładniej wyglądają,

Kolejna i póki co ostatnia modernizacja jest bardziej odczuwalna niż widoczna. Udało mi się znacznie przyspieszyć wczytywanie zawartości bloga dzięki cachowaniu jego elementów na serwerze. Tyle udało mi się zrobić przez dzisiejszą bezsenną noc. Przynajmniej nie był to czas stracony.

Istnieje możliwość, że po wprowadzonych innowacjach coś może nie działać poprawnie. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.