0

Czas na zmiany?

Posted by PiotRRek on 5 stycznia 2011 in Z życia wzięte |

Zadawałem sobie to pytanie przez ostatnie pół roku. Jak to zwykle ze mną bywa, nie potrafiłem się zdecydować. Myślałem, że z racji wieku mogę pewne życiowe wybory odłożyć na później, a to choćby po to, by do pewnych rzeczy dojrzeć i zrozumieć. Rzeczywistość okazała się dla mnie już klasycznie dosyć brutalna. Okazało się, że tego czasu, którego wydawało mi się, że mam jeszcze tyle, nagle mi zabrakło.

Mówią, że człowiek powinien uczyć się na własnych błędach. Ja w przeciągu ostatnich dwóch lat miałem dwa dobitne przypadki, które pokazały mi, że życie jest krótkie i nie raz nas zaskakuje, a co za tym idzie nie warto odkładać pewnych spraw na później. Warto oczywiście wszystko sobie dokładnie przemyśleć, ale nie zwlekać zbyt długo z podjęciem decyzji, bo do niczego dobrego i tak to nie doprowadzi. W obu przypadkach nie wyciągnąłem żadnej lekcji z tego, co się stało. Los postanowił mi pokazać to w nieco bardziej dobitny sposób tak bym dobrze sobie zapamiętał, że niczego nie warto odkładać na później, bo czas leci szybko i nieubłaganie. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam go zabraknie.

Wiem. Miałem nie pisać głupot. Z jednej strony to co piszę może wydawać wam się głupie, ale z drugiej po dokładnej analizie tego co napisałem, może, choć jedna osoba uzna, że powyższe słowa nie są tak zupełnie pozbawione sensu. Nie chodzi też o to, by robić wszystko natychmiast tak bez zastanowienia. Czasem warto pomyśleć nad czymś dwa, a może i nawet dziesięć razy zanim podejmie się decyzję. Tak czy siak ogólny wydźwięk tych słów ma być taki, że nie warto odkładać niczego na później. Skąd to wiem i skąd nagle w mojej głowie narodziły się takie życiowe mądrości?

Niestety prawdą jest, ze człowiek uczy się wszystkiego z wiekiem i adekwatnie do przeżytych w swoim życiu tragedii i szczęścia. Żadna wiedza, czy umiejętność nie jest wrodzona. Można mieć tylko do czegoś większe, lun mniejsze predyspozycje i to sprawia, ze jedni są lepsi w tym, a inni w tamtym…

Bardzo często zdarza się też tak, ze wydaje nam się iż wszystko mamy pod kontrolą, bo nad wszystkim dobrze panujemy. Zbyt to jednak piękne, by mogło być prawdziwe. Nie ma co się łudzić. Bez względu na to jak byśmy się nie starali to i tak na pewne rzeczy nie mamy i nie będziemy mieli wpływu. Wszystko to pokazuje jak mało tak naprawdę od nas zależy. Na każdym kroku jesteś uzależnieni od kogoś lub czegoś i bardzo często to jest wyznacznikiem sukcesu bądź porażki.

Jedno co jeszcze godne podkreślenia to fakt, iż czasem naprawdę posłuchać rady innych. Bliższych i dalszych znajomych. Rodziny, a nawet obcych ludzi, bo w brew pozorom widzą nas zupełnie z innej perspektywy. Bardziej obiektywnej i są wstanie dostarczyć cennych wskazówek. Których my sami nie potrafimy wyodrębnić.

Wszystko to może brzmi jakoś filozoficznie, ale tak mi się jakoś zebrało na tego typu wywody z wieczora. Być może merytorycznie ten wpis dla nikogo nie będzie przedstawiał żadnej wartości, ale jest w nim ukryta pewna sentencja, którą najlepiej jak każdy z was zinterpretuje sobie na swój sposób myślenia i pojmowania pewnych spraw.

Wracając bardziej do tematu. Teraz już wiem, ze na zmiany nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Trzeba byź elastycznym i umieć się dostosować do każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.