0

Kilka słów o komunikatorach

Posted by PiotRRek on 10 lutego 2008 in Moje wywody |

Sporo zamieszania ostatnio w sieci na temat komunikatorów internetowych. Który lepszy, który gorszy, ten bardziej multimedialny a ten mniej. Ten ma w sobie więcej reklam, a ten mniej. Ten działa w stabilniejszej sieci, a tamtym pada co moment serwer Ten jest bardziej bezpieczny, a ten mniej… Można by tak wyliczać praktycznie w nieskończoność.

No i trzeba przyznać, że każdy z wyżej wymienionych argumentów jest prawie równie istotny z punktu widzenia użytkownika no i jakby nie patrzeć na dzień dzisiejszy mamy całą masę wszelkiego rodzaju komunikatorów i ich odmotam, które oferują najróżniejsze funkcje.

Można sobie zainstalować kombajna w tym przypadku oznacza to wszystko mający komunikator. Trzeba się tylko zastanowić, jaki to ma sens. Oczywiście lepiej zainstalować takiego, który ma wszystko, niż pakować do systemu kilka komunikatorów spełniających tylko określone funkcje. W każdym przypadku trzeba mieć jednak na względzie, że im więcej bajerów komunikator posiada, tym bardziej będzie nam obciążał komputer co ma dosyć istotne znaczenie, jeśli posiadamy słabszy sprzęt.

Warto także się zastanowić, do czego tak naprawdę jest nam ten komunikator potrzebny. Czy tylko do pisania wiadomości tekstowych czy do rozmów głosowych albo nawet telefonicznych. No i w związku z tym, iż nagromadziło nam się w internecie wiele sieci takich jak Gadu-Gadu, jabber, tlen czy też, WP kontakt musimy zrobić rozeznanie, z której sieci korzystają osoby, z którymi mamy zamiar się kontaktować.

No i tak na przykład ja korzystam w zasadzie tylko z Gadu-Gadu i od czasu do czasu z Tlena, kiedy mam ochotę lub potrzebę popisać sobie z kolegą Pawłem, który kategorycznie zaprzestał korzystania z Gadu-Gadu. No cóż… Oczywiście szanuję jego wybór.

W związku z tym ze na co dzień kontaktuję się z wieloma osobami, które korzystają z (na dzień dzisiejszy najpopularniejszego w Polsce) komunikatora jakim jest Gadu-Gadu również i ja w zasadzie jestem na niego skazany, ale nie do końca. Mi komunikator służy głównie do komunikacji tekstowej no i czasami do rozmów video. Nie są mi potrzebne jakieś nie wiadomo, jakie bajery i w zasadzie nie ma dla mnie znaczenia, z którego z nich będę korzystał. Korzystam z Gadu-Gadu w zasadzie głównie dla wygody użytkowników, bo praktycznie każdy z niego korzysta nawet, jeśli komunikuję się z innymi za pośrednictwem jakiegoś innego.

Wielu znajomych namawia mnie abym przerzucił się na to czy na tamto. No a ja się pytam, po co? Każdy ma swoje mniejsze lub większe wady i zalety, więc bilans wychodzi praktycznie na zero. Dlatego póki, co nie daję się skusić na nic innego chyba, że byłoby to w Polsce jakieś masowe działanie.

Tagi: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.