0

Snooker – Od fascynacji do wielkiej pasji

Posted by PiotRRek on 20 sierpnia 2010 in Snooker - moja pasja |

Dziś przyszła w końcu kolej, by wspomnieć o mojej chyba największej życiowej pasji, jaką jest Snooker. W sumie jest to już 21 wpis na tym blogu i generalnie sam się sobie dziwie, że dopiero teraz poruszam ten temat.

Pierwszy raz ze snookerem zetknąłem się mniej więcej 10 lat temu na jakimś zagranicznym kanale telewizyjnym. Nie rozumiałem wtedy co mówią, ani nie znałem zasad tej gry. Jako że od małego miałem zamiłowanie do bilardu tyle, że klasycznego, czyli popularnej 8-ki, to i snooker w zasadzie od razu przykuł w moją uwagę, mimo, iż wtedy nawet nie wiedziałem, że tak to się nazywa. Po kilkudziesięciu minutach wpatrywania się w telewizor i słuchania zagranicznego komentarza zacząłem załapywać podstawowe zasady i podejrzewałem, że ta gra nazywa się snooker, jako że to pojęcie dosyć często się powtarzało. Niestety w tamtym okresie nie miałem jeszcze nawet komputera w domu nie wspominając o dostępie do internetu, by móc uzyskać więcej informacji na ten temat.

Po jakimś czasie przeglądając program telewizyjny w poszukiwaniu czegoś ciekawego natknąłem się na stację Eurosport, a tam przy któreś godzinie widniał napis snooker! Całe szczęście, że chociaż w domu nie było jeszcze komputera to przynajmniej była kablówka. Kiedy nastał dzień pokazywania owej dyscypliny czułem ogromną radość, że w związku z tym, iż będzie polski komentarz, będę mógł szerzej zapoznać się z zasadami i ogólnie zaznajomić się z tematem.

Oczywiście się nie zawiodłem. Jako że była to raczej jedna z pierwszych relacji na antenie Eurosportu, sporo dowiedziałem się na temat zasad, ale co również ważne, bardzo spodobał mi się komentarz, który dodawał smaczku całej grze. Z niecierpliwością wyczekiwałem kolejnych relacji, jednak były one nieregularne. Z tego co pamiętam to snooker zadomowił się na dobre na antenie Eurosportu dopiero w 2003 roku i dopiero od tego czasu można było organizować sobie czas na kolejne relacje.

Trudno mi stwierdzić, w którym momencie narodziła się we mnie ta wielka miłość do snookera, jednak z całą pewnością w dużym stopniu przyczynił się do niej komentarz szanownych Panów komentatorów, których zresztą do dziś możemy usłyszeć na antenie Eurosportu przy okazji relacji.

Oczywiście w pewnym momencie oprócz wpatrywania się w telewizor obserwując grę najlepszych na świecie w końcu sam postanowiłem spróbować swoich sił. W związku z tym, że moje osiągnięcia nawet jak na polskie warunki nie są za wielkie, pozwolę sobie pominąć póki co ten temat i jako że gra w snookera nigdy nie szła mi za dobrze, postanowiłem zrobić coś innego. Stworzyłem galerię najciekawszych, wybranych przeze mnie ujęć zawodników i nie tylko, z relacji pokazywanych na antenie Eurosportu, która jest dostępna pod adresem:
www.galeriasnookerowa.pl
W dużym skrócie tak narodziła się moja wielka pasja do snookera.
Poniżej zamieszczam frame, który został rozegrany w trakcie tegorocznych Mistrzostw Świata, upamiętniający wydarzenia sprzed 25 lat.

[flowplayer src=’http://www.triki.pl/snooker2.flv’ width=490 height=400 splash=’http://www.galeriasnookerowa.pl/images/photoalbum/album_15/30.jpg’]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.