0

Moja obecność w sieci – epizod II

Posted by PiotRRek on 1 sierpnia 2010 in Moja twórczość |

Swego czasu rozpisywałem się na łamach blogu o swoich internetowych dokonaniach. Minęły prawie dwa lata, więc uznałem, że warto cos znowu o tym napomnieć, a tak w zasadzie to pomyślałem sobie, że ogólnie coś czasami na ten temat napiszę, dlatego postanowiłem podzielić te wywody na swego rodzaju epizody.

Kodami do gier i wszelkiego rodzaju trikami do nich na PC interesuję i zajmuję się od 2001 roku. Początkowo był to tylko pomysł na nudę, ale szybko stało się to moją pasja i postanowiłem jakoś się tym podzielić z innymi. Do 2003 roku stworzyłem kilka wersji strony, o tej tematyce i znajdowała się ona na kilku serwerach w tym czasie. W końcu jednak wykupiłem domenę i porządny hosting i tak oto w właśnie w 2003 roku narodził się serwis TRIKI.PL, który istnieje do dziś pod moim przewodnictwem. W swojej karierze zaliczył kilka wzlotów i upadków, ale twardo nadal się trzyma i dzięki temu jest jednym z najstarszych serwisów tego typu w Polsce. Obecnie jest bardziej wstanie niżowym, bo brakuje mi na niego czasu i jakoś ostatnio chęci do jego rozwoju.

W 2005 roku postanowiłem zając się czymś nieco poważniejszym, czyli serwerami i sieciami informatycznymi. Jestem samoukiem, wiec tak jak w poprzednim przypadku na początku była to tylko skromna pasją, która pomału rozwijała się w czterech ścianach domu. Wciągnął mnie ten temat bardzo szybko i w związku z tym postawiłem swój własny serwer, który utrzymuje do dziś i hostuje na nim strony WWW głównie swoich znajomych. W 2007 roku zakupiłem na ten cel bardzo wydajną maszynę, oraz Windowsowy system operacyjny i traktuję ta działalność głównie edukacyjnie, a ludziska przy okazji korzystają.

Także w 2007 roku postanowiłem się zaangażować w kolejny projekt tym razem w branży muzycznej. Wziąłem pod swoją opiekę pod względem technicznym serwis metalmundus.pl. Bywały momenty, kiedy pochłaniało to sporo mojego wolnego czasu i momentami miałem dość, ale jakoś wytrwałem, a co więcej była to inspiracja do otwarcia przeze mnie internetowego sklepu komputerowego.

W 2010 roku po wielu godzinach spędzonych przed komputerem w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań w końcu powstał całkiem spory, bo w swoim asortymencie, posiada prawie 20 tysięcy produktów sklep internetowy, w którym znajdziecie sprzęt komputerowy, AGD, RTV i o wiele więcej.

Na tym póki co zakończę opisywanie swoich projektów, i działalności, bo kto wie co jeszcze urodzi się w mojej głowie. Będzie to tematem ewentualnego kolejnego epizodu.

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.