Moja twórczość

Gdynia Open (2013 – 2014)

Strona dedykowana międzynarodowemu turniejowi snookerowemu z cyklu Europien Tour, który w lutym 2014 roku po raz drugi zawita do Gdyni. Podchodzę do tych turniejów bardzo emocjonalnie z uwagi na swoją pasję. Tym razem poza zdjęciami zaangażowałem się dosyć mocno w tworzenie i administrację  strony inrernetowej.


Livestreaming i nagrywanie wideo (2012 – do dziś)

W związku z tym, że w naszym kraju już większość społeczeństwa ma dostęp do internetu, a popularność mediów w sieci, w tym także transmisji online stale rośnie postanowiłem zająć się streamingiem imprez na żywo.  Przy okazji w razie potrzeby, także je nagrywam. Początki nie były łatwe i dosyć amatorski, jednak z czasem zainwestowałem w odpowiedni sprzęt i teraz wygląda to już całkiem nieźle. Chętnie podejmuje się takiego zadania, które jest przy okazji ciekawym wyzwaniem, bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.


Bilabar (2012 –  2013)

Klub snookerowo-poolowy. W ofercie posiadał trzy stoły do snookera 12ft WIK oraz trzy stoły do pool-bilarda 9ft WIK.

W klubie odbywały się szkolenia grupowe i indywidualne, turnieje i imprezy okolicznościowe.

Wspierałem klub pod kątem informatycznym i nie tylko. Z dniem 31 grudnia 2013 roku został zamknięty z powodu planowanego wyburzenia lokalu.


Forum sportowe (2011 – 2013)

Było to forum ogólnosportowe. Starałem się je tworzyć w oparciu o sugestie użytkowników. Osobiście znam się tylko na snookerze. Inne sporty mi raczej obce, więc władzę na forum chciałem z czasem powierzyć moderatorom i administratorom, a ze swojej strony zapewniać jedynie hosting i wsparcie w sprawach technicznych.

Inspiracją do stworzenia takiego forum był dla mnie fakt zamknięcia forum Eurosportu.

Świat idzie do przodu. Pojawiły się portale społecznościowe i fora dyskusyjne podają, jedno po drugim. Ludzie wolą teraz dyskutować na facebooku i twisterze. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony. Zdecydowałem o zamknięciu tego projektu.


Galeria zdjęć (2011 – 2013)

Na dobry początek 2011 roku podjąłem się stworzenia galerii zdjęć dla Specjalistycznego Ośrodka dla Dzieci Słabowidzących im dr. Zofii Galewskiej w Warszawie.

Zajmowałem się jej pełną obsługą, czyli począwszy od zapewnienia hostingu, przez obsługę systemu, a skończywszy na umieszczaniu nowych zdjęć. W 2013 roku zdecydowano o zamknięciu galerii.


Galeria snookerowa (2010 – do dziś)

Pomysł stworzenia galerii snookerowej narodził się w mojej głowie dość spontanicznie. Od dość dawna oglądam relacje snookera na antenie Eurosportu za pośrednictwem komputera, by jednocześnie na bieżąco móc śledzić forum dyskusyjne, czy facebooka. Mam kartę telewizyjną, więc mogę robić tak zwane zrzuty ekranu, dzięki czemu bardzo często udaje mi się uwiecznić bardzo ciekawe ujęcia.

Na początku 2010 swój pomysł wprowadziłem w czyn i stworzyłem galerie snookerową składającą się właśnie ze wspomnianych zrzutów ekranu. Cieszy mnie, że z miesiąca na miesiąc galeria cieszy się coraz większą popularnością. Zawsze jest to jakiś malutki kroczek promujący ten sport w naszym kraju.


Sklep komputerowy (2009 – 2013)

Dzięki ścisłej współpracy z Agencją Metal Mundus na początku 2009 roku miałem możliwość otwarcia swojego internetowego sklepu ze sprzętem informatycznym w ramach działalności agencji. Tym sposobem zrealizowałem jedną ze swoich wizji. Od dosyć dawna planowałem otwarcie takiego sklepu, także stacjonarnego.

Zajmowałem  się sklepem od początku do końca, czyli począwszy od wbicia produktów, a skończywszy na zapewnieniu dostawy towaru do klienta. Wiąże się to także z zapewnieniem hostingu i wdrażaniem nowych technologii w celu łatwiejszej obsługi systemu.

W sklepie znajdowały się produkty z różnych branż. Przede wszystkim informatycznej, ale także AGD, RTV, motoryzacyjnej, biurowej, fitness, a także spożywczej i o wiele więcej. Każdego dnia dochodziły nowe produkty. W sumie było ich około 20 tysięcy.

W 2010 roku postanowiłem rozszerzyć działalność sklepu i zacząłem w sposób praktyczny wykorzystywać swoje umiejętności informatyczne zapewniając wsparcie w zakresie IT klientom indywidualnym oraz firmom.

Portale aukcyjne sprawiają, że prowadzenie takiego sklepu w sieci przestaje być opłacalne, bo zawsze znajdzie się to samo (bez faktury) np., na allegro i oczywiście taniej. W dalszym ciągu zajmuję się dystrybucją sprzętu informatycznego, jednak zdecydowałem o zamknięciu sklepu..


Blog (2008 – do dziś)

W okolicach stycznia 2008 roku zacząłem myśleć nad stworzeniem własnego bloga. Tak naprawdę wtedy jeszcze nie miałem nawet na niego pomysłu. Nie wiedziałem, o czym pisać i jak miałoby to wyglądać. Zaintrygowało mnie  że coraz więcej ludzi dzieli się swoją tekstową twórczością. Zacząłem, więc zaglądać, o czym piszą i w jaki sposób.

Natknąłem się wtedy na serwus blog.pl, który bardzo szybko i co ważne za darmo daje możliwość stworzenia własnego bloga. Postanowiłem na początek z niego skorzystać. Początkowo wydawało mi się, że mam sporo tematów, o których mógłbym pisać z uwagi na swoje dosyć szerokie zainteresowania.

Od lutego 2008 roku zacząłem prezentować w sieci swoje wywody na różne tematy. Niespodziewanie szybko okazało się, że wyczerpałem póle tych tematów, które chciałem poruszać. Głównie z powodu braku dalszych pomysłów i małej popularności bloga, pod koniec lipca 2008 roku, postanowiłem zaniechać dalsze pisanie. Uznałem, że lepiej nic nie pisać, niż pisać o bzdurach.

Przez cały 2009 nawet nie myślałem o dalszym blogowaniu. Gdzieś tak w wakacje 2010 roku trafiłem na kilka blogów moich znajomych. Zauważyłem, że istnieje system, który jest w zasadzie stworzony tylko do tego celu. Wpadłem też na pomysł, że blog może być moją wizytówka. W związku z tym, że dosyć aktywnie udzielam się w sieci w różnych projektach, mógłbym w jednym miejscu skupić je wszystkie. Jak postanowiłem tak zrobiłem.

W 2010 roku wykupiłem domenęl i szerzej zainteresowałem się systemem blogowym WordPress, z którego z resztą korzystam do dziś i uważam, że jeśli chodzi o publikację wpisów to nie ma nic lepszego do tego celu. Z tym systemem można zrobić praktycznie wszystko i dzięki licznym pluginom dostosować go do własnych potrzeb, by spełniał wszystkie wymagania autora.

Na swoim blogu staram się pisać ogólnie o tym, co u mnie słychać i czym się aktualnie zajmuję, a także o wszystkim, co wydaje mi się ciekawe i na co warto zwrócić uwagę. Powoli też spełniam podstawowe założenie, czyli staram się by ten blog, był moją wizytówką w sieci, ukazujący moje wcześniejsze dokonania, bierzącą twórczość oraz plany na przyszłość. Cieszy mnie, że z miesiąca na miesiąc rosną statystyki jego odwiedzin. Dzięki za to, że tutaj zaglądacie.


www.metalmundus.pl (2007 – do dziś)

Zajmuje się głównie sprawami technicznymi związanymi z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania strony WWW oraz serwera.

Firma Metal Mundus powstała w 2005 roku. Początkowo zajmowała się dystrybucją płyt CD z muzyką metalową, dzięki podpisanym umowom z kilkoma wydawcami zagranicznymi. Wtedy też powstał pierwszy sklep internetowy Metal Mundus.

W roku następnym powstał pierwszy serwis informacyjny, który działa do dzisiaj. Portal jest skierowany głównie do miłośników szeroko rozumianej muzyki metalowej, ale nie tylko. Jest jednym z nielicznych w Polsce serwisów aktualizowanych codziennie. Każdego dnia pojawia się od jednej do kilkunastu informacji. Poza newsami, na portalu można znaleźć bardzo dużą liczbę recenzji płyt, relacji z koncertów, zaczerpnąć informacji o nadchodzących płytach i koncertach.

W 2007 roku Metal Mundus przejął drukowany magazyn Heavy Metal Pages.

W 2009 roku firma rozpoczęła wydawanie płyt, początkowo we współpracy z firmą Fonografika, obecnie samodzielnie. Od 2010 firma prowadzi też działalność promocyjno-menedżerską.

W 2010 roku firma Metal Mundus została rozwiązana, a na jej miejsce powstała Agencja Metal Mundus.

Podstawowa działalność firmy:

– serwis informacyjny Metal Mundus
– tłumaczenia przysięgłe z języka słowackiego
– działalność promocyjno-menedżerska
– sklep internetowy: Metal Mundus
– dystrybucja sprzętu informatycznego

www.vxp.pl (2005 – do dziś)

Tematyką serwerów i sieci komputerowych zacząłem się interesować już w 2001 roku. Jakoś ta dziedzina ze świata informatyki zawsze najbardziej mnie fascynowała. Jednym z czynników, który prawdopodobnie był bodźcem do tego, że zacząłem się tym szerzej interesować był fakt, iż w domu praktycznie od samego początku miałem komputer plus notebooka i w pewnym momencie zaistniała potrzeba stałej wymiany danych między tymi urządzeniami.

Z początku, więc zacząłem poznawać sieć LAN i protokół TCP/IP. Jakoś szybko weszła mi ta wiedza do głowy i zacząłem w praktyce wykorzystywać swoją wiedzę nie tylko w domu, ale i choćby w szkole. Potem poszła cała reszta DHCP, WINS, DNS, WAN, wireless itd. Staram się do dziś zgłębiać wiedzę w tej dziedzinie i być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Z czasem doszły do tego urządzenia sieciowe i różne systemy operacyjne nie tylko z rodziny Windows, ale także choćby LINUX.

W 2004 roku posiadając już swoją stronę internetową, coraz bardziej intrygowało mnie to, w jaki sposób są przekonfigurowane serwery i wszystko, co się z tym wiąże. Ogólnie jak to wygląda od strony technicznej.

W 2005 roku postanowiłem uruchomić swój własny serwer. Na początku korzystałem z takich gotowych kombajnów jak krasnal. Stopniowo zagłębiałem się w pliki konfiguracyjne i sporo czytałem o sposobie działania poszczególnych usług i metodach ich konfiguracji. (Apache, PHP, MySQL, FTP poczta elektroniczna itd.)

Podobnie jak wcześniej ta wiedza, też dosyć szybko weszła mi do głowy i pod koniec 2005 roku miałem już całkiem nieźle skonfigurowany serwer pod kątem hostowania stron www zarówno na platformie Windows jak i LINUX.

W styczniu 2006 roku wykupiłem domenę vxp.pl, która była przeznaczona do tego celu. Od tego czasu hostuję kilka stron www, głównie znajomych oczywiście za darmo, bo dzięki temu, że posiadam swój własny serwer i są na nim utrzymane różne strony www wykorzystujące różne technologie, ciągle mogę doskonalić swoją wiedzę w praktyce.

Aktualnie na stronie głównej jest ten blog.


www.triki.pl (2003 – do dziś)

Serwis TRIKI.PL to swego rodzaju centrum kodów i sztuczek do gier, które w znacznym stopniu potrafią ułatwić, a czasem nawet uatrakcyjnić przechodzenie gry.

Jest to pierwsza moja poważniejsza pasja w życiu, którą postanowiłem podzielić się z innymi wykorzystując internet. Historia strony z trikami sięga 2001 roku. To wtedy stworzyłem, bardzo amatorski plik HTM wykorzystując program Microsoft Office Word 2000. Wszystkie kody do gier były wypisane tylko na jednej stronie, co na ówczesne czasy powodowało, że zawartość ładowała się bardzo powoli. Pamiętam, że umieściłem ją na serwerze wp.pl. Niestety to jedyna wersja strony, która nie zachowała mi się do dnia dzisiejszego.

W 2002 roku powstała kolejna wersja, która składała się już z kilku plików, także łatwiej było się połapać gdzie, co jest. Na początku była jeszcze na serwerze wp.pl., ale później przeniosłem ją na lepszy hosting boo.pl

Kolejna wersja powitała chyba na początku 2003 roku i składała się już naprawdę z wielu plików HTM i miała już nawet boczne menu. Cały czas była to jednak strona robiona w Wordzie, tylko że w wersji 2003. Postępem było jednak to, że przeniosłem ją już na profesjonalny serwer w nazwa.pl Pod koniec 2003  roku wykupiłem także domenę triki.pl i taki adres strona ma do dziś.

W połowie 2005 roku postanowiłem całą stronę stworzyć całkowicie od nowa. Tym razem z wykorzystaniem systemu portalowego (CMS) PHP-Fusion i w takiej formie jest do dziś. Zmieniałem jedynie skórki.

Cały projekt przeżywał różne chwile. Od bardzo aktywnego rozkwitu to kompletnej posuchy. Teraz jest na etapie posuchy. Brakuje mi czasu i chęci do dalszego zajmowania się serwisem. Zobaczymy, co, przyniesie przyszłość.

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.