0

Moje mroczne miasto

Posted by PiotRRek on 27 marca 2011 in Z życia wzięte |

Może nawet nie całe moje miasto, a dzielnica, a może to tylko tak z mojego punktu widzenia. W każdym razie wczoraj po zachodzie słońca wybrałem się na spacer. Początkowo dla rozrywki i sportu oraz, by zabić nudę i poczucie takiego jakiegoś ogólnego bezsensu, jakie mnie ostatnio często dopada.

Starałem się iść wzdłuż linii metra w kierunku Młocin. Tak mi się dobrze szło, że jakoś nie dostrzegałem upływającego czasu i kilometrów, jakie przemierzałem na zasadzie, byle do przodu. Kiedy się ocknąłem dopiero do mnie dotarło, że jestem w okolicach stacji racławicka. Mam z tym miejscem wiele wspomnień. Większość bardzo pozytywnych. Mieszkałem w tamtej okolicy przez jakiś czas i można powiedzieć, że tam właśnie zacząłem zupełnie inne, nowe, o wiele lepsze życie.

Skoro byłem tak blisko to z sentymentem i miłymi wspomnieniami przeszedłem obok budynku, w którym mieszkałem. Nic się nie zmienił. Dalej szary i ponury, choć w pewnym okresie wydawał mi się zupełnie inny. Ludzie pewnie też ci sami, choć nie spotkałem nikogo za pewne głównie z powodu późnej pory, a w zasadzie już środka nocy.

Kiedy się stamtąd wyprowadzałem czułem swego rodzaju ulgę, bo myślałem, że od tego momentu rozpocznę nowe jeszcze lepsze życie. Rzeczywistość jak z resztą bardzo to bywa okazała się po pewnym czasie nie tak kolorowa jak miała być i muszę przyznać, że tej nocy przechodziłem tamtędy z takim nietypowym sentymentem, który z resztą ciężko nawet opisać słowami.

Kiedy wróciłem na swoją dzielnicę, a trochę ten powrót trwał, głównie za pewne nękających mnie różnych wspomnień okazało się, że za sprawą zmiany czasu z zimowego na letni na zegarku była już godzina 4-ta rano.

Szczerze mówiąc lepszej okazji na taki spacer, który jednocześnie był powrotem do w cale nie tak odległej przeszłości, chyba nie mogło być. W końcu tak naprawdę to gdyby pewne moje plany swego czasu nie legły w gruzach to ta noc z pewnością wyglądałaby zupełnie inaczej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.