0

Park Rydza śmigłego

Posted by PiotRRek on 22 lipca 2008 in Z życia wzięte |

W ostatnim czasie (Mniejsza o to, kiedy to dokładnie było) miałem przyjemność dość późną porą wybrać się z panną X do parku Rydza Śmigłego. O pannie X mógłbym pisać całe poematy wiec może, kiedy indziej przy innej okazji zdecyduję się wspomnieć o niej coś więcej. Ci co mają wiedzieć doskonale wiedzą, o kim mowa.

Zupełnie nie wiem, dla czego to właśnie ze mną zechciała się spotkać po tak długim czasie od ostatniego naszego spotkania. Jak już wspomniałem pora była dosyć późna, więc żaden, exkluzywby lokal raczej nie wchodził w grę ewentualnie jakiś przyzwoity klub. W związku z tym, że nie znam takowego w okolicy miejsca naszego spotkania postanowiłem zabrać pannę ją do parku Rydza Śmigłego, który znajduje się przy ul. Książęcej.

Park ten okazał się być idealnym miejscem na wieczorny „w zasadzie bardziej nocny” spacer. Po ostatnim remoncie, który trwał kilka miesięcy okazało się, że gdy jest zupełnie ciemno wygląda prześlicznie. Mnóstwo drzew i sporo różnorodnej roślinności, ale z całą pewnością największe wrażenie wywierają fontanny, które są po prostu nieziemskie. Mimo iż cały park nie zajmuje jakieś tam wielkiej powierzchni w sumie jest ich całkiem sporo.

Kilka jest po prostu ładnie oświetlonych, ale jedna z nich jest absolutnie wyjątkowa i mimo iż w swoim życiu widziałem wiele fontann ta wywarła na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Myślę, że nie ma za bardzo sensu opisywać, o której fontannie mowa, bo każdy, kto znajdzie się w tym parku późniejszą porą to z uwagi na jego nie za dużą powierzchnię powinien bez trudu do niej trafić.

Fontanna jest cudownie oświetlona a za strumieniami unoszącej się ku górze wody podążają słupy kolorowych świateł, które co jakiś czas zmieniają kolor co w ciemności wygląda to naprawdę oszałamiająco. Dookoła są ławki, więc biorąc pod uwagę panujący wokół uspakajający klimat jest to idealne miejsce do wypoczynku, rozmów, oraz dla zakochanych. Jest to także doskonała atrakcja turystyczna.

Co tu się dużo rozpisywać. To po prostu trzeba zobaczyć Naprawdę warto poświęcić trochę czasu by wybrać się do parku Rydza Śmigłego.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.