0

WordPress

Posted by PiotRRek on 25 sierpnia 2010 in Co piszczy w necie |

WordPress to CMS dedykowany system dla blogów. Można go wykorzystać także do innych celów, ale o tym może, kiedy indziej w oddzielnym wpisie. Nie jest to tajemnicą, ze i swojego bloga prowadzę właśnie w oparciu o ten system. Zanim zdecydowałem się na niego przetestowałem sporo innych systemów portalowych jednak, żaden z nich nie jest tak dobrze przygotowany pod kątem prowadzenia bloga. Tutaj mam wszystko w jednym miejscu, a nawet, jeśli mi brakuje jakieś funkcjonalności mogę bardzo szybko ją sobie doinstalować za pomocą wtyczek, których jest w sieci jest całe mnóstwo, a do tego projekt dosyć prężnie się rozwija.

Niestety WordPress ma także swoje wady. Jeśli doinstalujemy do niego choćby tylko kilkanaście wtyczek zużywa wtedy znacznie więcej zasobów systemowych serwera, przez co w praktyce działa on znacznie wolniej. Większość usługodawców hostingowych udostępnia nam od jednego do maksymalnie trzech procent wydajności całego serwera, a to głównie dla tego, ze zazwyczaj na jednym serwerze jest utrzymywanych wiele stron WWW.
Znam nawet kilka firm hostingowych, które wręcz zabraniają i blokują możliwość korzystania z tego CMS-a i tu powracamy do tematu, który poruszałem nieco wcześniej, że za nim zdecydujemy się skorzystać z usług danego providera najlepiej wcześniej skontaktować się z administratorem i krótko opisać jaką witrynę będziemy chcieli utrzymać i z jakich skryptów będziemy korzystać.

Duży wpływ na szybkość działania, a co za tym idzie na obciążenie serwera ma skórka jaką używamy w naszym WordPressie. Niestety im więcej ma ona bajerów tym gorzej wpływa na wydajność. Nie chodzi mi tu tylko o efekty graficzne, a także o różne dodatkowe przyciski i ewentualne panele.

WordPressowi brakuje także kilku funkcji, które moim zdaniem powinien mieć w standardzie, ale chyba nie warto się na ten temat rozpisywać, bo wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, a poza tym, jeśli tylko mamy do dyspozycji odpowiednio wydajny serwer to tak jak wspomniałem wiele z nich możemy sobie doinstalować przy pomocy wtyczek. Ogólnie warto to powtórzyć i podkreślić, że jest to najlepszy CMS tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.