0

World Open – Snooker

Posted by PiotRRek on 19 września 2010 in Snooker - moja pasja |

Sporo się ostatnio działo w snookerowym świecie i jako, że w ostatnim czasie nie miałem za wiele czasu z tego co widzę mam spore zaległości, które oczywiście postaram się jak najszybciej nadrobić.

W tej chwili mogę jedynie nadmienić, że kilka, snookerowych turniejów jest już za nami:
2010 World Snooker Wuxi Classic
Star Xing Pai Players Tour Championship event 1
Star Xing Pai Players Tour Championship event 2
Star Xing Pai Players Tour Championship event 3
Star Xing Pai Players Tour Championship event 4
Euro Players Tour Championship event 1
Roewe Shanghai Masters

Niestety póki, co nie jestem wstanie powiedzieć o nich praktycznie nic, więc jeśli ktoś znajdzie chwilkę to będę wdzięczny za kilka zdań w komentarzu do tego wpisu podsumowujące powyższe turnieje.

W obecnym sezonie moja przygoda ze snookerrem rozpoczyna się dopiero od turnieju World Open, który jest następcą Grand Prix i charakteryzuje się kilkoma innowacjami. Są one dosyć ładnie opisane pod poniższym linkiem:
http://www.snookerworld.pl…
Przy tej okazji nie mogę nie wspomnieć o formule turnieju, że praktycznie przez cały czas gra będzie się toczyć w systemie najlepszy z 5 partii, co jest moim zdaniem kompletnie bez sensu i powoli sprawia, że snookera traci swój urok upodabniając się do pool bilardu 8-ki i 9-ki. To właśnie tam gra ma być dynamiczna i szybko po sobie następować kolejne partię dla dobrego widowiska,

Snookera dzięki swojej odmienności, długim taktycznym pojedynkom przeznaczony był głównie dla koneserów tworząc specyficzną atmosferę i środowisko ludzi, które się nim interesuje. Przez wprowadzane powoli zmiany snookera się prawdopodobnie „skomercjalizuje” i straci to coś, co tak w nim kochamy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2008-2024 vxp.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.